18°

На Рівненщині проаналізували доходи за півріччя

З початку року надходження до місцевих бюджетів області зросли майже на чверть. Це в порівнянні з минулорічним аналогічним періодом. В цілому їх обсяг склав 2 млрд 144 млн. грн.

«За інформацією моніторингу Міністерства фінансів України, Рівненщина увійшла до складу 13 областей, у яких приріст власних доходів за звітний період склав вище середнього показника у державі», – розповідає в.о. директора департаменту фінансів ОДА Ліліана Слігоцька.

Як інформує прес-служба Рівненської облдержадміністрації, найвищі темпи збільшення показала Тараканівська ОТГ – +115,7%; Пісківська ОТГ – +51,7%; Підлозцівська та Привільненська громади- +40,9%.

Втім, прямопротилежна ситуація виникла у 7-ми об’єднаних громадах. Найгірше – у Бокіймівській, Млинівській, Миляцькій та Острожецькій ОТГ.

«Основна причина такого дефіциту коштів – це неправильне фінансове планування. Тому ці громади повинні усунути такі недоліки та шукати додаткові можливості наповнення бюджетів», – каже Ліліана Слігоцька.

Крім власних доходів, у І півріччі 2018 року область отримала з державного бюджету майже 540 млн.грн. базової та додаткової дотацій. Вона піде на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

Також надійшли субвенції майже в повному обсязі, а це – 5 млрд. 612 млн.грн.

 Видатки з усіх бюджетів Рівненщини склали 7,7 млрд. грн. Зокрема, на соціальний захист спрямовано понад 40 %, освіту – 35 %, охорону здоров’я – 14 відсотків.

Щодо охорони здоров’я, то завдяки реформуванню медицини комунальні заклади охорони здоров’я чотирьох районів області в цьому місяці вже отримали 6,5 млн.грн., а це на 15-40 % більше від видатків, які передбачені на цей рік.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp