16°

На Рівненщині судили копача бурштину

38- річного жителя смт. Клесів  було затримано працівниками правоохоронних органів під час видобування бурштину-сирцю. Злочинну діяльність чоловіка було викрито та припинено на території Сарненського району, де за допомогою спеціальної техніки було знято верхній шар ґрунту та викопано котлован для видобування «сонячного» каміння. У громадянина вилучено мотопомпу, підхватки, тички, шланги та автомобіль «ЗІЛ».

Вироком Сарненського районного суду 04.09.2017 чоловіка визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, що передбачене ч.2 ст.240 КК України (незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення) та засуджено до 2 років позбавлення волі з іспитовим терміном в 3 роки. Спеціальне знаряддя, яке слугувало для видобутку бурштину, конфісковано.

Також судом повністю задоволено цивільний позов Сарненської місцевої прокуратури та стягнуто з правопорушника на користь Клесівської селищної ради понад 22 тисячі гривень збитків, заподіяних порушенням вимог земельного законодавства.

Матеріали Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області