На Рівненщині виготовляли фальсифікат вершкового масла для дитсадків та лікарень
На Житомирщині СБУ викрила механізм постачання фальсифікату вершкового масла у дитсадки та лікарні. Виявилось, що продукція постачалася через фірму-посередника, що власних потужностей для виробництва не має, і закуповувала масло сумнівної якості у двох виробників на Рівненщині і Київщині.
За висновками експертів, вміст жирів тваринного походження у досліджених зразках псевдомасла, взятих із дванадцяти різних закладів, не перевищував 1%, що може зашкодити здоров’ю людей, особливо дітей. Відповідно до вимог ДСТУ масло має бути виготовлено виключно із вершків чи коров’ячого молока.
Наразі відбуваються одночасні санкціоновані обшуки в приміщеннях фігурантів справи у трьох областях України, вилучається фінансово-господарська документація, комп’ютерна техніка і фальсифікована продукція, компоненти для її виготовлення.
Тривають слідчі дії у межах кримінального провадження для всебічного документування викритого механізму, який міг призвести до критичного стану із продовольчим забезпеченням уразливих категорій населення.
Перевіряється також можлива причетність до оборудок посадовців державних установ, які за своїми посадовими обов’язками повинні були контролювати постачання підрядником якісних продуктів.
Служба безпеки України