21°

погода у Рівному

На Рівненщині виростили понад 400 тонн риби

Площа поверхневих вод області складає 16 тис. га – 1,1% від загальної площі регіону, яка через засуху щорічно зменшується.

Управління Держрибагентства у Рівненської області узагальнило подану інформацію щодо звітності № 1 А – риба (річна) «Виробництво продукції аквакультури за 2018 рік». У минулому році відомству надали звітність 365 суб’єктів господарювання. З яких 326 були фізичними особами-підприємцями та 39 – юридичними.

Суб’єкти господарювання під час здійснення своєї діяльності посилались на низку проблем, які перешкоджають оптимальному веденню рибного господарства. Однією із найпоширеніших проблем є несприятливі погодні умови. Зокрема, підприємці скаржились на засуху та відсутність води у водоймах. Так, з цієї причини не використовувались 1 276,6 га площі.

Більшість з цих водних об’єктів мають відносно невеликий розмір. Тому зміна погодних умов і призвела до того, що значною мірою і зменшились площі для ведення рибництва.

Також не менш поширеними проблемами є:

  • нестабільне економічне становище населення;
  • зростання цін (на корма, рибопосадковий матеріал, добрива, ветеринарні препарати та матеріально-технічні засоби).

«Українська аквакультура має значний потенціал розвитку в частині збільшення обсягів виробництва та урізноманітнення об’єктів аквакультури. Розвиток рибного фермерства (аквакультури) є одним з напрямів, на якому відомство зосереджує зусилля у 2019 році», – заявили в Управлінні.