10°

На Рівненщина скоро скасують паперові трудові книжки: що потрібно знати

З червня 2021 року в Україні розпочався перехід на електронні трудові книжки. Цей крок є важливим етапом модернізації системи обліку трудової діяльності та покликаний спростити життя як працівникам, так і роботодавцям.

Про це розповів під час брифінгу в Рівненській ОДА заступник начальника управління інформаційних систем та електронних реєстрів, начальник відділу ведення електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області Дмитро Гребень.

Основною метою впровадження електронних трудових книжок є підвищення ефективності обліку трудової діяльності, зменшення бюрократії та ризику втрати або пошкодження паперових документів. Адже відновлення втраченої трудової книжки – це тривалий і трудомісткий процес. З електронною ж книжкою вся інформація про трудову діяльність зберігається в єдиній електронній базі даних, що робить її більш надійною та доступною.

Як працює електронна трудова книжка?

Усі роботодавці зобов’язані щокварталу подавати до Пенсійного фонду інформацію про зміни у трудових відносинах з працівниками. Це стосується як прийому на роботу, так і звільнення, підвищення, переведення на іншу посаду тощо. Крім того, до червня 2026 року роботодавці мають відсканувати та передати до Пенсійного фонду трудові книжки всіх своїх працівників. Ця інформація буде внесена до єдиного електронного реєстру.

Як працівнику перейти на електронну трудову книжку?

Працівники також можуть самостійно внести інформацію про свою трудову діяльність до електронного реєстру. Для цього необхідно зайти на веб-портал Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису та заповнити відповідні розділи. Крім трудової книжки, можна також додати скановані копії інших документів, що підтверджують трудовий стаж, наприклад, дипломи, свідоцтва про народження дітей тощо.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp