23°

На Рівненщині чоловік отримав грант та відкрив швейний цех з виготовлення військового одягу

На Рівненщині чоловік отримав грант від держави і відкрив швейний цех, де виготовляють тактичний одяг для військових. Його вже носять українські захисники. Кажуть – і зручно, і тепло.

До повномасштабної війни Михайло Хомич разом із сім’єю мешкав в Ірпені. Очолював юридичний відділ будівельної компанії. Але вже 24 лютого минулого року вивозив дружину і двомісячну доньку подалі від вибухів. Сім’я переїхала на Рівненщину, оскільки і Михайло, і його дружина родом звідси.

«Тоді, у перші дні війни кожен намагався долучитися до оборони, хто як міг. Ми допомагали споруджувати укріплення, зокрема, в районі аеропорту, розливали «коктейлі Молотова», закуповували пальне, лопати і інші необхідні на той час речі, допомагали волонтерам, які займалися гуманітарною допомогою, возили найнеобхідніше хлопцям, які були на північному кордоні області», – згадує Михайло.

Він також спілкувався з багатьма друзями, які пішли до лав ЗСУ добровольцями. На той час у них серед іншого була потреба в теплому одязі.

«Окрім плитоносок, бронежилетів та іншого спорядження хлопці потребували бушлатів. Я почав шукати, хто в Рівному міг би їх пошити. І це виявилося доволі непростим завданням. Пробував різні варіанти. Зрештою, зрозумів, що ця проблема потребує іншого рішення і легше та результативніше буде організувати таке виробництво самостійно», – розповідає чоловік.

Так у Михайла Хомича виникла ідея розпочати власну справу. А потім він дізнався про можливість отримати грант від держави на її розвиток. Каже, тут відіграв роль його юридичний досвід. Адже він звик відстежувати і вивчати інформацію про різноманітні нововведення. Тож чоловік скористався урядовою програмою «єРобота».

Михайло отримав консультації від фахівців Рівненського обласного центру зайнятості, пройшов навчання, написав бізнес-план, подав онлайн-заявку через портал «Дія». І проєкт підтримали.

Чоловік отримав 250 тисяч гривень від держави на розвиток своєї справи.

Гроші він спрямував на обладнання і облаштування цеху. Взяв на роботу людей. До речі, серед них є і жінка-переселенка з Харкова. Вона – досвідчений технолог.

«Зараз ми шиємо повсякденний тактичний одяг. Це костюми, штани з утепленням і літнього варіанту, флісові кофти та інше. З асортиментом можна ознайомитися в соцмережах (https://www.instagram.com/ukm_clothing/). І в нас є замовлення. Продукцію закуповують і волонтери – спрямовують її для військових. До речі, мій кум, який зараз воює на Запорізькому напрямку, розповідає, що в нашій «флісці» він лягає спати, бо вона дуже тепла», – ділиться Михайло Хомич.

Швейний цех чоловік розвиватиме надалі і військовим допомагатиме. Це його внесок у перемогу.

Тим часом спробувати скористатися грантовою програмою від держави може кожен! Подробиці – за посиланням: https://bit.ly/3YzQ8i0.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp