13°

На Рівненщині чоловіка засудили за випадкове вбивство товариша

На Рівненщині чоловіка засудили до півтора років умовно за випадкове вбивство товариша. Нещасний випадок стався, коли чоловік демонстрував друзям свою пневматичну гвинтівку.

Як йдеться у вироку Костопільського районного суду, інцидент стався ввечері 8 лютого цього року. Обвинувачений, який того дня відпочивав із трьома товаришами, вирішив похвалитись своєю пневматичною гвинтівкою Hats An Mod 125 Magnum.

«Не переконавшись в тому, що вказана гвинтівка є незарядженою, не вжив заходів щодо перевірки наявності кулі у даній гвинтівці, після чого натиснув на спусковий гачок, що призвело до пострілу, внаслідок чого [потерпілому], який знаходився на відстані приблизно до 1-1,5 метри обличчям впритул до [обвинуваченого], було спричинено тілесні ушкодження у вигляді одного сліпого проникаючого кульового поранення передньої поверхні грудної клітки», – йдеться у вироку. Внаслідок поранення чоловік загинув.

На судовому засіданні, яке відбулося 8 листопада, обвинувачений визнав провину та заявив про розкаяння. Суддя Петро Олійник взяв це до уваги як пом’якшуючу обставину. Про обвинуваченого відомо, що він уродженець селища Клесів і наразі є військовослужбовцем.

Суддя визнав чоловіка винним у порушенні ч.1 ст. 119 ККУ (вбивство через необережність) та призначив йому рік та шість місяців іспитового терміну. «Покласти нагляд за засудженим на командира військової частини, а у випадку звільнення з військової служби – на органи з питань пробації», – постановив суддя. Окрім цього, підсудний повинен сплатити 26 тис. грн за проведені експертизи.

Вирок поки ще не набрав законної сили, сторони можуть подати апеляції.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp