26°

На Рівненщині досліджують таємну могилу воїнів УПА, яких НКВДисти заривали під дорогою (ФОТО)

Джерело: Рівне Вечірнє

У кар’єрі села Іваничі, що у Володимирецькому районі, працюють дослідники. Бо там знаходиться таємна могила воїнів УПА.

Пошукові роботи за підтримки Володимирецької влади ініціювала обласна спілка офіцерів.

Як розповів заступник Рівненської обласної організації спілки офіцерів України Віктор Грицюта, поховання знаходилося у гранітному кар’єрі під асфальтною дорого:

– Колись сюди енкаведисти звозили розстріляних повстанців орієнтовно із 1942 року. Пізніше загиблих повстанців потайки сюди звозили й місцеві жителі, бо їх небезпечно було ховати на кладовищах. Адже за вказівками радянської влади їхні могили розривали, а останки викидали.

Взагалі це місце було таємним, бо радянська влада забороняла про нього говорити. Згодом тут спеціально проклали дорогу, проте люди знали про це поховання, тому за часів незалежності тут встановили хрест і проводили панахиди.

 

Зараз вже знайдені останки більше десятьох воїнів УПА. Мій дядько Йосип Крот, який був співробітником служби безпеки «УПА-Північ», розповідав, що в кар’єрі поховано більше 70 повстанців. Через це пошукові роботи тривають. Усіх захисників України буде вшановано та з почестями поховано на новому меморіалі. Бо лише там, де пам’ятають про загиблих, є ті, хто захищає живих.