11°

Rivne Media Рівне Медіа

На Рівненщині картопля і помідори вкриваються темними плямами

Джерело: Рівне Медіа

Показники температури та вологості повітря останніх днів травня відповідали вимогам «критичних днів» прояву фітофторозу картоплі та томатів, повідомили у Держпродспоживслужбі. 

Інкубаційний період складає 6 днів. Прогнозоване підвищення температури повітря при наявній високій вологості буде сприяти появі захворювання в посадках картоплі, особливо ранніх сортів.

За умови сприятливої для розвитку фітофтори погоди (помірно теплої, дощової або з великими росами) в загущених посадках картоплі необхідно проводити обприскування фунгіцидами до закінчення інкубаційного періоду до 11-12 червня.

Утворення спор патогена проходить лише за умови в травостої картоплі високої відносної вологості повітря (95% і вище). За низьких температур повітря конідії гриба не утворюються і перезараження не відбувається до настання послідуючих критичних днів.

Фенологічні показники розвитку колорадського жука будуть сприятливі для поєднання обробок проти личинок I-II віку та профілактики прояву фітофторозу.

Особливої уваги  потребують посадки картоплі розташовані на ділянках із заниженим рельєфом, надмірним внесенням азотних добрив, слабким провітрюванням.