21°

На Рівненщині лісові ресурси поповнили бюджет держави на понад 59 мільйонів гривень

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що станом на 01.06.2021 року на Рівненщині зареєстровано 101 платник рентної плати за використання лісових ресурсів. Такими платниками за користування лісовими ресурсами Рівненщини до зведеного бюджету сплачено 59,2 млн грн, що більше надходжень аналогічного періоду минулого року на 3,8 млн гривень. Зокрема, лісокористувачі області поповнили місцеву скарбницю та 46,6  млн грн  та 12,6 млн грн надійшло до державного бюджету. 

Як зазначила заступник начальника ГУ ДПС у Рівненській області Зоя Хоній, керівники громад  мають можливість використати надходження, отримані від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, на соціальний розвиток власних територій, та планувати подальшу діяльність, враховуючи її стабільні надходження до бюджету, а також  спрямувати частину коштів  на відновлення природних ресурсів.

Нагадаємо, що згідно зі ст. 256.2.1. – 256.2.4. Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування рентною платою є не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв’язку з будівництвом шляхів, трубопроводів тощо. До цього переліку відносяться і другорядні лісові матеріали, зокрема, заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки та заготівля очерету.