6°

На Рівненщині на одного учня виділяється більше 25 тис. грн

Міністерство фінансів України підготувало оновлений інтерактивний аналітичний інструмент (“дашборд”) про бюджетні видатки на загальну середню освіту у 2020 році.

В аналізі використана інформація виключно по денних закладах загальної середньої освіти (ЗЗСО) комунальної форми власності.

Дані щодо фінансових показників діяльності ЗЗСО були зібрані Міністерством фінансів України з усіх областей та м. Києва (крім територій проведення ООС та тимчасово окупованих територій). Дані щодо кількісних показників (кількість учнів та класів, чисельність вчителів тощо) отримані з Державної інформаційної системи освіти (ДІСО), яка адмініструється Державною науковою установою “Інститут освітньої аналітики” Міністерства освіти і науки України.

Усього проаналізовано інформацію щодо 13,5 тисяч закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності. У цих закладах у 2020 році 347 тисяч учителів навчали 4 млн учнів. Загальні видатки цих закладів становили 98,4 млрд гривень. Ця сума включає як кошти освітньої субвенції на зарплати вчителів, так і кошти місцевих бюджетів на утримання закладів. Середні витрати по країні на підготовку одного учня у 2020 році становили 24,7 тис. грн.

Аналіз показав, що в сільській місцевості середні видатки на одного учня становлять 35 тис. грн / рік, що майже у півтора рази більше ніж у середньому по містах – 20,5 тис. гривень. Середні результати ЗНО випускників шкіл у сільській місцевості нижчі за результати випускників міських шкіл. Це свідчить про нижчу якість надання середньої освіти у сільській місцевості за більших витрат. Тому Мінфін звертає увагу засновників комунальних закладів загальної середньої освіти на необхідність ефективно спрямовувати наявний фінансовий ресурс із метою підвищення якості освіти, – наголосив заступник Міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

Серед областей найбільші середні видатки на одного учня у Луганській області – 30,2 тис. грн / рік. На другому місці – місто Київ, 27,3 тис. грн / рік. На третьому місці – Тернопільська область – 27,2 тис. грн / рік. Найменші середні видатки на учня були у Харківській (21,1 тис. грн), Донецькій (21,4 тис. грн) та Херсонській (21,5 тис. грн) областях.

Інтерактивна карта з видатками по кожній області тут.

У Рівненській області 560 шкіл, в яких навчається 162 564 учня. В загальному видатки шкіл складають 4,1 млрд грн, а середні видатки на 1 учня – 25,194 тисячі гривень.

Серед окремих територіальних громад найбільші середні видатки на 1 учня у 2020 році були у:

  • Ташанській сільській територіальній громаді Київської області – 90,8 грн / рік;
  •  Студениківській сільській територіальній громаді Київської області – 77,1 тис. грн / рік;
  • Поліській селищній територіальній громаді Київської області – 76,8 тис. грн / рік;
  • Коломацькій сільській територіальній громаді Полтавської області – 68,1 тис. грн / рік;
  • Малинівській сільській територіальній громаді Запорізької області – 66,9 тис. грн / рік.

А найменші середні видатки на навчання одного учня були у:

  •  Новокаховській міській територіальній громаді Херсонської області – 6,5 тис. грн / рік;
  •  Добротвірській селищній територіальній громаді Львівської області – 6,3 тис. грн / рік;
  •  Зеленопідській сільській територіальній громаді Херсонської області – 6,1 тис. грн / рік;
  •  Нововоронцовській селищній територіальній громаді Херсонської області – 5,4 тис. грн / рік;
  •  Таврійській міській територіальній громаді Херсонської області – 5,4 тис. грн / рік.

Варто зауважити, що в окремих випадках обласні органи освіти не змогли надати, або варифікувати інформацію про фінансові показники діяльності деяких шкіл у 2020 році. Такі заклади освіти до вибірки не включалися.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp