5°

На Рівненщині невакцинованих від поліомієліту дітей не допускатимуть до навчання

Зокрема, в області проведуть додаткові тури імунізації дітей від поліо.

Питання про випадок захворювання на поліомієліт у Рівненському районі та заходи з недопущення поширенню захворювання на території регіону розглянуто на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Комісію проведено під головуванням очільника облдержадміністрації Віталія Коваля, керівництва ДУ «Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», директора департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення облдержадміністрації Олега Вівсянника. До роботи комісії онлайн долучився заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Про це повідомляє пресслужба Рівненської ОДА.

Відповідно до прийнятих рішень, вказаний випадок класифікований як надзвичайна ситуація біологічного характеру обласного масштабу.

«Нам важливо в короткі терміни зробити всі заходи, аби не допустити поширення захворювання на території області. Зокрема, впродовж 14 днів провести невідкладний «нульовий» тур вакцинації і три наступні раунди щеплення впродовж 90 днів. Мова йде про дітей віком до 5 років. Невакцинованих – до навчання не допускатимемо. Наша мета – захистити дітей від інфікування» – зазначив Віталій Коваль.

Тож прийнято рішення упродовж 14 днів – з 11 по 22 жовтня – провести невідкладний «нульовий» тур вакцинації з використанням вакцини «ІПВ» на території області, де зафіксовано випадок (Rapid response vaccination (Round Zero, для дітей до 5 років включно незалежно від раніше проведеної вакцинації. Наступні три раунди будуть тривати впродовж 90 днів та охоплювати усе населення області цієї вікової групи.

Комісія з питань ТЕБ та НС також прийняла рішення про те, що невакцинованих дітей не будуть допускати до навчання. Для таких дітей буде забезпечено інші формами навчання.

Рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) в 2021 року є недостатнім, за 8 місяців 2021 року – 53,0 %. За таких темпів до кінця року без вживання додаткових заходів досягти потрібного для колективного імунітету показника в 95 % не вдасться.

В Україні є достатня кількість ефективних вакцин, які закуплені за кошти державного бюджету.

Нагадаємо, що в Україні підтвердили випадок паралічу, який був зафіксований у 1,5 річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2). Батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Джерело: Рівне 1