
На Рівненщині облаштовують дисадочок для переселенців

У селі Мале Вербче, на Рівненщині, добудовують дитячий садок. Заклад почали споруджувати десять років тому, але так і не завершили, зараз там планують розмістити переселенців, які поки поселені в інших будинках.
В окрузі наразі оселились майже 40 переселенців. Староста округу пояснює: старі будинки не мають необхідних санітарних умов та зручностей для дорослих.
“Всі вимоги полягають у санвузлах, яких не мають будинки. Дитсадок обладнаний санвузлами, усім необхідним, ванна є, все. Буде де помитися і приготувати їжу. Це має дуже велике значення”, — каже староста округу.
Роботи виконують шляхом співфінансування місцевого, обласного та державного бюджетів, каже міський голова Сарн Руслан Серпенінов. Зальний кошторис — близько 17 мільйонів гривень.
“Приміщення було на стадії готовності орієнтовно більше 60%, але, зрозуміло, що нам довелося скоригувати проєктно-кошторисну документацію, привести її у відповідність з сьогоднішніми будівельними та санітарними нормами. На сьогодні, згідно договору підряду, передбачено близько 15-ти мільйонів гривень, але мають бути виділені додаткові кошти також і з обласного бюджету”, — пояснює мер.
Будівельники отримали завдання переобладнати садочок його під потреби дорослих.
“Там були дитячі унітази, дитячі умивальники менших розмірів. То ми будемо вносити корективи у проєктну документацію і відповідно будемо вже ставити для дорослих людей і унітази, і умивальники, і все інше. Все інше нічим не відрізняється що для дорослих, що для дітей. Розраховуємо до кінця листопада це все закінчити”, — каже головний інженер будівництва Ігор Цицюра.