5°

На Рівненщині переселенку з Донеччини суд ледь не позбавив батьківських прав на доньок

Апеляційний суд Рівненщини скасував рішення місцевого суду про позбавлення батьківських прав матері двох малолітніх доньок.

Суд першої інстанції ухвалив рішення про позбавлення батьківських прав жінки, яка є внутрішньо переміщеною особою. Вона з дітьми переїхала на Рівненщину з Донецької області у квітні 2022 року.

Жінці з дітьми громада надала кімнату в одному з готелів для тимчасового проживання. Пропозиції влаштувати доньок до дитячого садочка мати-одиначка не прийняла, проживала на соціальні виплати від держави, оскільки була безробітною.

Із матеріалів справи також відомо, що до селищної ради неодноразово надходили скарги про неналежний догляд відповідачкою доньок, зловживання спиртними напоями зі співмешканцем, часті конфлікти з ним.

Орган опіки та піклування однієї з міських рад Рівненської області звернувся до місцевого суду з позовом до жінки про позбавлення батьківських прав.

Однак апеляційний суд скасував це рішення. Суд врахував, що діти відповідачки добре адаптовані в новій родині, однак на запитання, що б вони хотіли, відповідають, що хотіли б бути з мамою.

Апеляційний суд також врахував, що мати дітей хоче брати участь у їх вихованні та має твердий намір змінити свою поведінку й спосіб життя.

Суд попередив відповідачку про необхідність змінити поведінку щодо утримання своїх малолітніх дітей та забезпечити їм належні умови проживання та виховання.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp