26°

На Рівненщині побудують вітрові електростанції та завод з виробництва водню

Це планують зробити на Володимиреччині. На Володимиреччині біля села Довговоля планують будувати потужні вітрові енергетичні установки.

Про це пише РВ з посиланням на Володимирець.city.

Майбутній вітропарк “Володимирець” складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по 6 МВт кожна, загальною потужністю 72 МВт. Генератори буде розташовано біля села Довговоля Вараського району Рівненської області. А паралельно тут ще й збудують дільницю по виробництву водню.

У березні 2021 року було представлено проєкт Дорожньої карти для виробництва та використання водню і в Україні. Наразі у Міністерстві енергетики за підтримки міжнародних партнерів розробляють Водневу стратегію України, повідомляє “Українська енергетика”. Один із проектів по виробництву водню інвесторам пропонують і на Володимиреччині.

Вітровий проєкт з виробництва «зеленого» водню в Україні, потужності якого побудують на півночі Рівненської області, анонсували у квітні 2021 року. Під час конференції «Перехід від «зеленого» тарифу до ринкових умов» проєкт представила компанія MCL, яка займається розробкою об’єктів генерації електричної енергії з ВДЕ.

Реалізацію проєкту саме в форматі “вітер – водень – аміак” фахівці презентували як вирішення проблем пов’язаних з балансуванням, диспетчерськими обмеженнями та реалізацією переходу ВДЕ-генерації від «зеленого» тарифу до ринкових умов.

Спеціалісти MCL інформують, що прогнозоване виробництво вітрової електроенергії на Володимиреччині складатиме біля 230 ГВт-год. на рік.

За допомогою електричної енергії, яку вироблятимуть вітрогенератори у Довговолі, воду в промислових електролізерах розподілятимуть на кисень та водень. Далі отриманий «зелений» водень планують зріджувати та транспортувати споживачеві.

Наразі девелопери проєкту проводять техніко-економічні розрахунки дільниці з виробництва «зеленого» водню, а саме обирають тип та потужність основного (електролізеру) та інфраструктурного технологічного обладнання (в т.ч. системи накопичення та зберігання електроенергії), триває вибір земельної ділянки з урахуванням оптимальної логістики.

Оскільки процес електролізу потребує значних обсягів води, наразі у двох потенційних локаціях, до планується розміщення майбутнього заводу, проводять гідрогеологічні дослідження запасів підземних вод.

Концепцією проєкту передбачено 100% реалізації “зеленого” водню. Таким партнером може бути, наприклад, ПАТ “Рівнеазот”. Крім одного з основних українських підприємств із виробництва аміаку та аміачних добрив, опрацьовуються інші можливі варіанти реалізації водню, у тому числі – для ГТС України.

Пакет будівництва вітропарку вже готовий. Зараз проводимо розрахунки ТЕО для дільниці з виробництва “зеленого” водню. Наразі перед нами важливий етап залучення стратегічного партнера для співфінансуванню даного проекту, – уточнює Микола Герасименко, керівник MCL.

За оцінками спеціалістів компанії MCL, впровадження проєкту має відбутися протягом 2023-2025 років. Реалізація пілоту передбачається із залученням іноземного капіталу, тому команда активно працює над пошуком інвестиційних партнерів. Наразі проєкт реалізується за власні кошти MCL.