18°

погода у Рівному

На Рівненщині побували волонтери з Франції

Впродовж 14-19 квітня у рамках міжнародної акції солідарності студенти-волонтери громадської організації Human’East, (м. Лілль, Франція) уже втретє працювали на Рівненщині. Як і раніше, вони приїхали допомогти українським сиротинцям, лікарням, підтримати діток, котрі перебувають там постійно чи тимчасово. Аби охопити увагою більше закладів, 15-ро волонтерів розділилися на 4 групи. Таким чином, за кілька днів перебування на Рівненщині вони вже встигли відвідати дитячі соціальні заклади у Рівному, Костополі, Дубні, Тучині, Великих Межирічах, Олександрії, а також Рівненську дитячу лікарню та офтальмологічний центр. Деякі з них – не вперше.

“Вражає, – ділиться емоціями Маріне Тулемонде, – що в одному закладі можуть бути кілька облаштованих та обладнаних відділень, і поруч з ними – такі, що потребують допомоги.”

Упродовж року майбутні економісти, підприємці, банкіри збирали благодійні внески, брали участь у грантових програмах, і навіть виграли в одній із них 3 тисячі євро, аби витратити їх для українських дітей. Серед подарунків – медичне обладнання, спортивний інвентар для реабілітації діток з обмеженими можливостями, ліжечка, матеріали для ремонту, книги, іграшки та солодощі.  

Усі волонтери – учні Вищої школи економіки м. Рубе (поблизу Лілля). Щороку з ними працюють двомовні українські студенти, котрі допомагають спілкуватися з менеджерами відвідуваних закладів.

Минулого тижня волонтери Human’East побували на Харківщині, в тому числі і неподалік від лінії зіткнення, зокрема, у містах Куп’янськ і Ізюм, що відносно близькі до зони конфлікту (близько 100 кілометрів), тому там потреби, на думку місії, більш нагальні та численніші. На Харківщині волонтери відвідали майже 20 закладів, як і в Рівному, поспілкувалися з місцевою активною молоддю.

Порівнюючи Харків та Рівне, зауважують, що у нашому місті більше простору, і їм це до вподоби. Волонтери Human’East, можливо, побувають на Рівненщині і наступного року, аби подивитися, як використовуються надану ними допомогу. 

Також волонтери розповіли, що їх громадська ініціатива діє у Франції з 1987 року, змінюються студенти, але організація залишається. Спочатку її місією було підтримати населення на територіях, що зазнали радіаційного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Тепер Міжнародна асоціація солідарності EDHEC Business School, Human’East, працює в Україні для поліпшення умов життя хворих, дітей-сиріт та неблагополучних дітей. Щороку її волонтери виїжджають у двотижневу місію, під час якої оцінюють матеріальні потреби дитячих установ: педіатричних лікарень, спеціалізованих шкіл, санаторіїв та дитячих будинків і допомагають їх забезпечувати. Human’East тісно співпрацює з місцевими асоціаціями та неурядовими організаціями, а також з місцевими викладачами та студентами.

Human’East в Україні, 2018 рік