17°

На Рівненщині понад 70 тисячам сімей нарахували субсидію

71 655 домогосподарств Рівненщини нарахували житлову субсидію на неопалювальний період. Разом з тим, є ще 10 днів для призначення такої допомоги.

Про це йшлося на нараді у Рівненській ОДА із головами РДА. У нараді взяли участь представники департаменту розвитку адмінпослуг, соціальної, молодіжної політики та спорту ОДА.

Так, директорка департаменту Роза Слободенюк нагадала, що з 1 травня в Україні набули чинності нові умови надання субсидій. Відповідно до них громадянам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, на новий період субсидія розраховується автоматично. Виняток становлять громадяни, які одержували субсидію за безготівковим розрахунком, а також ті, яким вона була призначена за фактичним місцем проживання або без урахування членів родини, які не проживають за місцем реєстрації. У такому разі їм необхідно додатково заповнити заяву і декларацію.

Автоматичне нарахування субсидій здійснюється після проведення Міністерством фінансів верифікації. За її результатами, понад 6 тисяч громадян перевірку не пройшли. Серед причин – перевищення сум банківських вкладів (має бути не більше 100 тис. грн), заборгованість оплати житлово-комунальних послуг тощо.

Оновити документи для призначення субсидії можна до 30 вересня включно. При цьому субсидія буде призначена незалежно від строку звернення і нарахована з 1 травня. Зробити це можна у центрах надання адміністративних послуг, онлайн на сайті Міністерства соціальної політики або надіслати поштою в управління праці та соціального захисту за місцем реєстрації.

Також під час наради наголошено на своєчасному призначенні державних соціальних допомог та належний рівень внесення даних для обробки результатів верифікації.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp