21°

На Рівненщині понад 70 тисячам сімей нарахували субсидію

71 655 домогосподарств Рівненщини нарахували житлову субсидію на неопалювальний період. Разом з тим, є ще 10 днів для призначення такої допомоги.

Про це йшлося на нараді у Рівненській ОДА із головами РДА. У нараді взяли участь представники департаменту розвитку адмінпослуг, соціальної, молодіжної політики та спорту ОДА.

Так, директорка департаменту Роза Слободенюк нагадала, що з 1 травня в Україні набули чинності нові умови надання субсидій. Відповідно до них громадянам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, на новий період субсидія розраховується автоматично. Виняток становлять громадяни, які одержували субсидію за безготівковим розрахунком, а також ті, яким вона була призначена за фактичним місцем проживання або без урахування членів родини, які не проживають за місцем реєстрації. У такому разі їм необхідно додатково заповнити заяву і декларацію.

Автоматичне нарахування субсидій здійснюється після проведення Міністерством фінансів верифікації. За її результатами, понад 6 тисяч громадян перевірку не пройшли. Серед причин – перевищення сум банківських вкладів (має бути не більше 100 тис. грн), заборгованість оплати житлово-комунальних послуг тощо.

Оновити документи для призначення субсидії можна до 30 вересня включно. При цьому субсидія буде призначена незалежно від строку звернення і нарахована з 1 травня. Зробити це можна у центрах надання адміністративних послуг, онлайн на сайті Міністерства соціальної політики або надіслати поштою в управління праці та соціального захисту за місцем реєстрації.

Також під час наради наголошено на своєчасному призначенні державних соціальних допомог та належний рівень внесення даних для обробки результатів верифікації.