17°

На Рівненщині розпочато ряд судових процесів по корупційним справам за участі прокурорів та суду

На Рівненщині розпочато ряд судових процесів з розгляду справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, за участю прокурорів та суду. Загалом, до адміністративної відповідальності притягнуто 7 осіб, серед яких – головний лікар одного з Центрів ПМСД, директори ДНЗ та спецшколи, посадовці комунального підприємства, заступник сільського голови та депутат міської ради.

Під час розгляду справ виявлено, що посадовці часто порушують вимоги законодавства про запобігання корупції, не повідомляють про конфлікт інтересів та вчиняють дії, що сприяють їх власним інтересам. Зокрема, це стосується прийняття на роботу близьких осіб, незаконного преміювання себе та встановлення надбавок без погодження з керівником, а також голосування за рішення, коли присутній приватний інтерес.

Наслідком розгляду цих справ було накладення штрафів на загальну суму 35,7 тис. гривень за вказаний період. Загалом у поточному році до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення було притягнуто 16 осіб, а суди наклали штрафів на суму 41,65 тис. гривень.

Ці розгляди справ свідчать про активну боротьбу з корупцією на Рівненщині та відповідальність за порушення вимог законодавства з боку посадовців, що сприяє збереженню довіри громадськості до органів влади та забезпеченню прозорості та чесності в управлінні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp