15°

На Рівненщині СБУ попередила контрабанду заборонених препаратів на 1,5 млн грн

Співробітники Управління СБУ в Рівненській області завадили контрабандному ввезенню в Україну медичних препаратів із вмістом псевдоефедрину, який використовують для синтезу психотропів. Вартість вилученої партії становить понад 1,5 млн грн.

Як встановили слідчі Управління, дві місцеві мешканки намагалися у особистих речах незаконно перемістити через митний кордон понад 2 кг псевдоефедриновмісних препаратів. Прекурсори були ретельно заховані у ємностях з-під побутової хімії.

Установлено, що «маршрут» проходив через одну із арабських країн, де зловмисники одержували «продукцію» і потім контрабандно переправляли в Україну. За оперативною інформацією, ділки мали намір використати ці препарати для виготовлення у підпільних нарколабораторіях психотропної речовини «метамфетамін».

Крім того, СБУ встановила та затримала організатора, який намагався налагодити наркотрафік в Україну.

Наразі зловмисникам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: – ч. 3 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів); – ч. 3 ст. 311 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів).