23°

На Рівненщині штрафують за рибу

 У період з 22 по 28 серпня інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 19 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено чотири протоколи  за ч. 4 ст. 85 КУпАП та 10 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Оформлено п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено п’ять од. заборонених знарядь лову.

У порушників вилучено дві од. заборонених знарядь лову (одну сітку та одну «климню»). Накладено штрафів на суму 646 грн. Крім того, чотири справи передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності, – повідомив заступник начальника управління – начальник Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Олександр Новак.

Для прикладу, 21 серпня 2019 року Рівненський рибоохоронний патруль здійснив рибоохоронний рейд на водоймах Гощанського району. Так, на ставку поблизу с. Бабин затримано місцевого жителя, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – одною лісковою сіткою. На особу складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Того самого дня інспекторським складом було задокументовано ще три порушення правил рибальства на водоймі, в с Бабин. Громадяни мали намір здійснити вилов водних біоресурсів забороненими знаряддям лову – двома лісковими сітками та однією «раколовкою». Внаслідок вчинення дій чоловіки порушили ст. 63 ЗУ «Про тваринний світ», п. 4.3 Правил любительського і спортивного рибальства. На осіб було оформлено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

23 серпня рибпатрульні викрили порушника, який здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову – однією «климнею». Він рибалив на водоймі, поблизу с. Діброва Володимирецького району. Проте, завдяки оперативності рибоохоронного патруля, громадянин не вистиг завдати шкоди рибному господарству.  Заборонені знаряддя лову вилучені. Адмінсправу за ч. 4 ст. 85 КУпАП направлено до районного суду Рівненської області.