14°

На Рівненщині скажена собака покусала людей

У селі Гвіздів Рівненського району зафіксували випадок захворювання собаки на сказ. Про це повідомили у Рівненському районному управлінні ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

До дільничної лікарні ветеринарної медицини надійшла інформація про покус безпритульною собакою мешканця м. Корець. Зі слів потерпілого стало відомо, що, йшовши по території тракторного стану села Гвіздів, до нього підбіг безпритульний собака та вкусив його в ділянці гомілки. Також потерпілий повідомив, що того ж дня даний собака покусав ще двох осіб.

Спеціалістами ізолювали собаку в індивідуальну клітку для подальшого спостереження, а потерпілі розпочато курс антирабічного лікування.

Собака пила воду, їла корм, ознак агресії не виявляла, проте наступного дня загинула. 

Вірусологічним дослідженням патологічного матеріалу було встановлено захворювання на сказ.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Рівненській РДА було оголошено неблагополучним село Гвіздів Корецької міської ради щодо захворювання на сказ та введені карантинні обмеження, а також, визначено наступні межі загрозливої зони:

  • села Морозівка, Голичівка, Козак, Річки Корецької міської ради;
  • м. Корець (по р. Корчик та вул. Київська);
  • лісові та польові мисливські угіддя Корецької РО УТМР.

В рамках прийнятого «Плану заходів по ліквідації вогнища сказу в с. Гвіздів Корецької міської ради, оточуючих населених пунктах, лісових та польових масивах, які входять в загрозливу зону» вживаються всі заходи по недопущенню поширення збудника інфекції.

До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території забороняється вивезення за межі собак, котів та диких тварин.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp