7°

На Рівненщині скеровано до суду 58 кримінальних проваджень щодо бюджетних коштів

Впродовж минулого року правоохоронними органами регіону розпочато 124 кримінальні провадження цієї категорії, з них 11 виявлено органом безпеки області; 31 – управлінням стратегічних розслідувань; 3 – податковою міліцією; 42 – територіальними підрозділами поліції; 16 – прокурорами та 21 – на підставі заяв та повідомлень громадян, підприємств, установ, організацій та матеріалів контролюючих органів, в тому числі за матеріалами ревізій фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання.

До суду у сфері бюджетних правовідносин з обвинувальним актом територіальними органами поліції торік скеровано 58 кримінальних проваджень, з них 10 – про вчинення корупційних злочинів, тоді як у 2020 році не було жодного.

Слід також зауважити, що лише в 24 завершених кримінальних провадженнях про вчинення злочинів даної категорії встановлено збитків на загальну суму понад 7,4 млн гривень, що майже на третину більше ніж у 2020 році (5,3 млн гривень). Разом з тим, задля відшкодування завданих збитків,  накладено арешт на майно на понад 37,2 млн грн.

У 2021 році прокурорами пред’явлено позовів у бюджетній сфері на майже 80 млн грн, судами задоволено 13 позовів на суму 6,920 млн грн. За наслідками скасування ряду незаконних закупівель попереджено вибуття з бюджетів майже 74 млн грн, реально виконано рішень на 7,8 млн грн.

Також, впродовж 12 місяців 2021 року Головним управлінням ДПС у Рівненській області проведено 12 документальних перевірок платників податків по заявлених сумах бюджетного відшкодування у розмірі 60 млн грн, за їх результатами попереджено бюджетне відшкодування у розмірі 9,5 млн гривень, накладено штрафів на 2,7 млн грн.

Крім того, за результатами проведення аналітичних досліджень ГУ ДПС в області встановлено 2 факти легалізації розтрачених бюджетних коштів на загальну суму понад 3,1 млн грн, відповідні обвинувальні акти вже скеровані до суду.

Джерело: Рівненські новини