5°

На Рівненщині стартувала міжнародна акція «16 днів проти насильства»

25 листопада стартувала міжнародна акція «16 днів проти насильства», що триватиме до 10 грудня. Її мета – привернення уваги до проблеми насильства, підвищення обізнаності та рух уперед до небайдужого та безпечного суспільства.

На Рівненщині цьогоріч зареєстрували понад 3,5 тисяч повідомлень про насильство. Майже три сотні звернень стосовно дітей, понад 2,7 тисячі щодо жінок та більше півтисячі – щодо чоловіків.

В області працюють над створенням системи ефективного реагування на насильство. Діє притулок, шелтери, мобільні бригади, спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування.

«Коли людина потрапляє у стресову ситуацію вона не завжди може вчасно зорієнтуватися та пригадати, куди потрібно звертатися. Тому в першу чергу звертайтеся в поліцію за номером «102» та повідомляйте, що вчинено домашнє насильство», – зазначила директорка Департаменту соціальної політики Рівненської ОДА Роза Слободенюк.

Якщо ж це не перша ситуація та жертва розуміє, що далі так тривати не може – варто звернутися до однієї із служб-суб‘єктів взаємодії. Ці служби нададуть необхідну інформацію та допоможуть із вирішенням питань з документами та житлом.

Цьогоріч ми обʼєднуємося, аби ще раз наголосити: насильству немає місця в нашій країні та наших життях. Настав час розірвати коло насильства.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp