17°

На Рівненщині суд відправив чоловіка за ґрати через несплату аліментів

Засуджено 46-річного жителя колишнього Корецького району, який обвинувачувався у злісному ухиленні від сплати аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей (ч.1 ст.164 КК України).

Так, судовим наказом чоловіка зобов’язано сплачувати аліменти на користь колишньої дружини на утримання його двох неповнолітніх дітей, одна з яких потребує дороговартісного лікування.

У суді прокурором доведено, що натомість батько з жовтня 2020 по липень 2022 жодних коштів на утримання дітей не сплачував. Сума заборгованості становить понад 71 тис грн. При тому, що у 2021 році чоловік відпрацьовував суспільно-корисні роботи, оплата за виконання яких надходила в рахунок погашення суми аліментів. Така поведінка є одним із видів економічного насильства.

Крім того доведено, що чоловік, попри його твердження про несплату аліментів через відсутність роботи, насправді мав змогу заробляти гроші кошти і допомагати дітям. Прокурор спростував цю версію обвинуваченого, оскільки вказана обставина не звільняє батька від обов’язку утримувати дітей.

Рішенням суду чоловікові призначено покарання у вигляді 1 місяця арешту.

Нагадуємо, що у червні цього року Верховна Рада ратифікувала так звану Стамбульську конвенцію. Вона, з-поміж іншого, сприятиме рівності прав і можливостей жінок і чоловіків, формуванню відповідального материнства й батьківства, а також підтримці сім’ї та охороні дитинства.