9°

На Рівненщині судили агента Білорусі, який шпигував за кордоном

Зарічненський райсуд на Рівненщині призначив Анатолію Диковицькому, громадянину Білорусі, який має посвідку на постійне проживання в Україні, шість років і шість місяців ув’язнення. Його звинувачують у передачі інформації про переміщення Збройних Сил України та укріплення кордонів ворожим спецслужбам.

Чоловік вже був раніше судимий за виправдовування російської агресії проти України.

Слідство встановило, що Диковицький був завербований співробітниками білоруського КДБ та передавав їм інформацію про українські об’єкти оборони, розміщення військових, та розташування блокпостів. Ці дії відбувалися у період з кінця квітня по кінець травня цього року. Диковицький заперечував свою провину і стверджував, що був провокований та не прагнув завдати шкоди.

Суд визнав його винним у порушенні статті 114-2 Кримінального кодексу України (поширення інформації про переміщення ЗСУ) та призначив покарання відповідно до закону. Крім того, його зобов’язали сплатити штраф у розмірі 9,5 тисяч гривень.

Важливо відзначити, що ця справа є однією з численних подібних справ, де іноземці або особи із подвійним громадянством звинувачуються у передачі ворожим спецслужбам інформації про оборону України.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp