2°

На Рівненщині судили військових посадовців за призначення зайвих премії

На Рівненщині судили двох посадовців військової частини за призначення зайвих доплат та премій порушникам дисципліни.

За півроку держава виплатила 29 службовцям зайвих премій на 1,2 млн грн. Коли схему викрили, а службовцям вручили підозри за статтею про службову недбалість, обвинувачені відшкодували завдані державі збитки. Про це повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань.

У суді слідство довело, що протягом півроку двоє заступників командира роти з морально-психологічного забезпечення однієї з військових частин Рівненщини протиправно оформлювали доплати по 30 тис. грн підлеглим, які не мали на це права згідно із законом. Зокрема, задокументували виплати 29 особам, які порушували військову дисципліну.

«Заступники командира роти не ініціювали перед керівництвом виключення їх зі списків на премії, хоча мали повну інформацію про наявні правопорушення. Таким чином, держава втратила 1,2 млн грн. За час розслідування фігуранти відшкодували цю суму», – йдеться у повідомленні.

Дубенський суд визнав чоловіків винними за ч.4 ст. 425 ККУ (недбале ставлення до служби, що спричинило тяжкі наслідки). Їм призначили по п’ять років ув’язнення, але від відбування покарання у тюрмі службовців звільнили. Відтак обвинувачені отримали лише по року умовно.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp