22°

На Рівненщині цієї ночі зафіксували 15-ти градусний мороз

Цієї ночі в Рівненській області фіксували одну з найнижчих температур цієї зими – мінус 15 градусів. До такої позначки стовпчики термометра опустились у північних і центральних районах краю. Про це повідомили в обласному центрі з гідрометеорології. 

При цьому, сніговий покрив не був достатньо надійної висоти за таких температур (менше 5 см). Тож, як зазначають синоптики, це сформувало небезпеку пошкодження зимуючих культур холодами. Однак мінімальні температури ґрунту на глибині залягання вузла кущіння не опустились нижче 5° морозу.  

«Станом на 22 грудня температури на вузлі кущіння були значно вищими критичних показників, а отже загроза була відсутньою. Однак значні коливання температурного режиму на території Рівненщини, зокрема різке похолодання після відлиг тривалістю 4-5днів – є малосприятливим фактором у період перезимівлі. Описані умови не сприяють гартуванню рослин. Навпаки за частої повторюваності таких обставин існуватиме ризик їх виснаження та ослаблення по весні, особливо зважаючи на ранні фази розвитку, у яких озимі на спостережних полях припинили вегетацію – «3й листок», – йдеться у повідомленні синоптиків.

Нагадаємо, вже на вихідних у Рівненській області очікується відлига. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp