16°

Рівненські новини

На Рівненщині у минулому році правоохоронці вилучили майже 3 тонни бурштину

У  2020 році у Рівненській області розпочато 335 проваджень за фактами незаконного видобування, збуту, придбання, передачі, пересилання, перевезення, переробки бурштину.

Досудове розслідування у вказаних кримінальних провадженнях   проводилось слідчими підрозділів Національної поліції Рівненської області, під процесуальним керівництвом прокурорів.

В ході досудового розслідування у кримінальних провадженнях про злочини зазначеної категорії вилучено 2797 кг бурштину – сирцю, 26 транспортних засобів та 86 мотопомп.

За вказаний період,  для розгляду до суду,  скеровано 41 обвинувальний акт у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення за фактами незаконного видобування, збуту, придбання, передачі, пересилання, перевезення, переробки бурштину.

Місцевими судами Рівненської області розглянуто 33 кримінальні провадження даної категорії, зокрема 21 – за статтею 240 КК України та 12 – за статтею 240-1 КК України. В усіх вказаних провадженнях судами ухвалено вироки та призначено покарання у межах КК України.

Зокрема, 26.11.2020 вироком Сарненського районного суду визнано винними та засуджено чотирьох осіб, які у складі організованої групи займались незаконним видобутком та збутом бурштину.

Органами прокуратури продовжується системна робота щодо протидії незаконним операціям з бурштином в регіоні.

Джерело: РН