13°

На Рівненщині удвічі зросла кількість бажаючих всиновити дитину

На Рівненщині – 42 кандидати в усиновителі. Це удвічі більше, аніж торік. Фахівці пояснюють збільшення бажаючих всиновити дитину наслідками повномасштабного вторгнення рф, адже внаслідок бойових дій все більше діток залишаються без батьків.

«У Рівненській області 1657 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них підлягає усиновленню – 255 неповнолітніх. Цього року вже 12 діток знайшли собі нових батьків», – повідомили у Рівненській ОВА.

Нині заявку на усиновлення можна подати не лише у паперовому вигляді, а й онлайн на порталі «Дія».

Процес усиновлення на початку повномаштабного вторгнення був призупинений. Такі процеси були спрямовані, перш за все, на безпеку дітей. Але нині процедура усиновлення відновлена. Багато людей до повномаштабного вторгнення взагалі не розглядали можливість стати усиновителем або опікуном дитини, якій потрібно бути розміщеній у сім’ї. Проте зараз збільшується кількість кандидатів в усиновителі.

Згідно з Сімейним кодексом, всиновити можна дитину, в якої батьки: – померли, дали згоду на всиновлення, їх позбавлено батьківських прав. Така дитина перебуває на державному обліку та дані про неї вносяться в Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти». Усиновити можна дитину віком від двох місяців до 18 років.

Отже, усиновити дитину мають право:

– громадяни України, які перебувають на обліку кандидатів в усиновлювачі та проживають на підконтрольній Україні території;

– внутрішньо переміщені особи, котрі стоять на відповідному обліку за місцем свого тимчасового проживання.

Якщо ВПО вже перебувають на такому обліку, то можна звернутись до служби у справах дітей ОВА за місцем тимчасового переміщення для ознайомлення з інформацією про дітей.

Для цього потрібно надати пакет документів та висновок про можливість бути усиновлювачами.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp