18°

На Рівненщині відкрили ще один Центр безпеки для громадян

Він працюватиме у селі Велика Омеляна, неподалік сільської ради. 29 квітня відбулося офіційне відкриття Центру.

Це вже третій безпековий центр у Рівненській області, який створили на основі нової концепції забезпечення порядку та створення якісного безпекового середовища для громад.

На відкриття завітали голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Крук, обласне керівництво ДСНС, Нацполіції, народний депутат України Олександр Салійчук, представники обласної ради. Загальна вартість будівництва склала майже 4 млн грн, 1 млн з яких – це частка місцевого бюджету.Ідею створення таких Центрів безпеки запозичили в польських колег.

У Польщі такі центри є головними осередками комунікації для всіх спецслужб, які працюють в конкретній громаді: рятувальників, поліцейського громади та місцевих медиків. Що, у свою чергу, дає можливість забезпечити ефективну комунікацію між ними і якісно виконувати спільний обов’язок – берегти життя людей.

На сьогодні Центр укомплектований двома пожежними автомобілями. Один придбали коштом бюджету Великоомелянської громади, інший отримали як гуманітарну допомогу від поляків. Пожежно-рятувальну службу тут нестимуть 5 фахівців ДСНС та 10 добровольців.