На Рівненщині використовують досвід Естонії в реформі профтехосвіти | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
24-02-2020  15:10
На Рівненщині використовують досвід Естонії в реформі профтехосвіти
На фото – учні Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі
Джерело: Рівненські новини

4 заклади профтехосвіти Рівненщини змінили формат навчання та створили сучасні освітні програми для 10 професій.

Участь у 5-річному проекті з Естонією брали Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі, Квасилівський професійний ліцей, вище професійне училище № 22 міста Сарни та Сарненський аграрний професійний ліцей.

Нагадаємо, проєкт «Представлення досвіду Естонії для підтримки реформи професійної освіти в Україні» розпочався 2016 року на Волині. Отримавши позитивні відгуки від учасників, організатори вирішили поширити його ще на 2 області – Рівненську та Хмельницьку. Загалом у проекті взяли участь 16 закладів профосвіти. Організаторами проекту є МОН та цільова установа Innove (Естонія) за підтримки естонського Уряду.

Таким чином, освітяни обох країн напрацювали програми на компетентній основі для 10 професій: тракторист-машиніст с/г виробництва, електрогазозварник, штукатур, кухар, перукар, столяр, кравець, офіціант, лицювальник-плиточник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Крім того, за кожним українським закладом закріплювався естонський, який вивчав стан освіти у закладі на момент початку співпраці й далі допомагав у розвитку. Для цього викладачі та директори проходили майстер-класи та семінари, а також стажування в Естонії. В межах проекту українські учасники знайомилися із новими підходами управління профтехами в умовах децентралізації, вчились працювати з модульними програми і організовувати інтерактивні заняття для студентів різного віку.

«Зараз в Україні розпочинається масштабна реформа професійної освіти. Для втілення її ідей нам важливо використовувати і досвід наших колег за кордоном. Я дякую нашим естонським колегам за співпрацю та ресурси, які вони інвестували у розвиток українських закладів. Зі свого боку ми поширюватимемо цей досвід на інші регіони. Зокрема, освітні програми з 10 професій вже використовуються закладами по всій країні», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський.


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
16C°
4м/с