23°

На Рівненщині вже діють аварійні відключення світла

Учора, 14 травня, на Рівненщині ввели аварійні відключення електроенергії для побутових споживачів. Це пов’язано з дефіцитом потужності в енергосистемі України, який виник внаслідок пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури через російські атаки.

Про це повідомили під час брифінгу в Рівненській ОДА.

Заступниця голови ОДА Людмила Шатковська закликала жителів області з розумінням ставитися до тимчасових незручностей. Вона запевнила, що фахівці Рівнеобленерго працюють цілодобово, щоб максимально забезпечити всіх споживачів електроенергією.

Голова правління ПрАТ “Рівнеобленерго” Сергій Невмержицький пояснив, що аварійні відключення вводяться за розпорядженням Укренерго. Це відбувається, коли виникає дефіцит потужності в енергосистемі.

“На жаль, ми не можемо заздалегідь спланувати ці відключення. Рівнеобленерго отримує розпорядження від Укренерго і протягом 15 хвилин має знеструмити певну чергу споживачів”, – сказав Сергій Невмержицький.

Він додав, що тривалість аварійних відключень неможливо передбачити. Вони тривають до тих пір, поки Укренерго не скасує розпорядження.

Щодо погодинних графіків відключень, які діяли минулої зими, їх також можуть запровадити, якщо аварійні відключення будуть тривалими.

“Погодинні графіки вже готові, але їх застосовуватимуть лише у разі затяжного дефіциту енергії. Про їх введення буде повідомлено заздалегідь”, – зазначив Сергій Невмержицький.

Він закликав жителів Рівненщини економити електроенергію, особливо в пікові години навантаження на мережу (з 18:00 до 23:00). Це допоможе зменшити дефіцит потужності та мінімізувати кількість та тривалість аварійних відключень.

Ось декілька порад, як можна економити електроенергію:

  • Вимикайте світло та електроприлади, коли вони не використовуються.
  • Замінюйте лампи розжарювання на енергозберігаючі.
  • Використовуйте побутову техніку класу А або вище.
  • Прайте одяг у холодній воді.
  • Сушіть одяг на свіжому повітрі замість того, щоб використовувати сушарку.
  • Встановіть термостат на нижчу температуру взимку та вищу влітку.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp