19°

На Рівненщині ювенальні поліцейські навчалися виявляти кіберзлочини

Вчора, п’ятого лютого, у Рівному завершився дводенний тренінг “Безпека дітей в Інтернеті – виклики сьогодення” проведений для працівників ювенальної превенції ГУНП в Рівненській області та шкільних офіцерів поліції представниками громадської організації «Волинські перспективи».

Оскільки віртуальний простір уже давно став місцем злочину або інструментом його вчинення, а кількість користувачів мережі невпинно зростає, постає питання забезпечення безпеки дітей та підлітків в Інтернеті, виявлення потенційних загроз, правильного реагування на інформацію.

Відтак, упродовж двох днів учасники тренінгу обговорювали такі актуальні виклики сьогодення як:

• проблему торгівлі людьми та особливості роботи з постраждалими від такого виду злочину особами, в тому числі і дітьми;

• види кіберзлочинів та попередження випадків їх вчинення;

• дієві інструменти для проведення інформаційно-превентивних заходів з попередження торгівлі людьми та кіберзлочинності;

• алгоритм дій у разі виявлення випадків торгівлі людьми та кіберзлочинів серед молоді 12-18 років.

Окрім теоретичної частини, під час навчання проводилася робота в групах, яка після завершення активно обговорювалася та аналізувалась учасниками тренінгу.

Також було представлено створені в рамках проєкту анімаційні фільми для поширення серед молоді під час проведення інформаційно-превентивних заходів.