13°

На Рівненщині з 1 грудня діятиме заборона на вилов раків

З 1 грудня на Рівненщині діє заборона на вилов раків у рибогосподарських водоймах. Обмеження встановлюють задля їхнього збереження та популяції в період природного відтворення та першої линьки, передає Суспільне.

Заборона на вилов раків у рибогосподарських водоймах області триватиме з 1 грудня по 30 червня. Це період нересту, виношування ікри та першої линьки річкових раків.

Линька – це заміна хітинового покриву, що прикриває тіло рака. Він скидає не тільки свій зовнішній футляр, а й оболонку зябер, стравоходу, очей і навіть гострих зубів. Виповзає рак зі старого панцира голий, м’який, абсолютно безпорадний і беззахисний. Саме тому в такий період важливо не нехтувати забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах Рівненської області.

Рівненський рибоохоронний патруль також інформує, що за вилов під час заборони передбачені штрафи, кримінальна відповідальність, а також відшкодування завданих збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 гривні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp