11°

На Рівненщині з ботулізмом госпіталізували риболова

Мешканця Рівненщини госпіталізували з ботулізмом після вживання сирої річкової риби. Це перший такий випадок цього року в області. Про це повідомляє ZAXID.NET.

Завідувачка відділення епідемологічного нагляду Рівненського центру контролю хвороб Юлія Терентьєва, повідомила, що пацієнту 35 років, він мешканець Малолюбашанської громади.

За її словами, чоловік вже давно захоплюється риболовлею. 5 червня, під час філірування риби перед зав’яленням, він з’їв невелику кількість сирого продукту. Наступного дня він звернувся до амбулаторії зі скаргами на слабкість, головний біль, зниження тиску та проблеми з зором. Вже пізніше у нього з’явився ще один характерний для ботулізму симптом – проблеми при ковтанні.

Чоловіка госпіталізували у стані середньої важкості. Станом на 12 червня чоловік продовжує перебувати у медзакладі на лікуванні. Після введення протиботулінічної сироватки його стан значно покращився.

Ботулізм – це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Потенційно інфікованим може бути будь-який продукт, забруднений ґрунтом. Найчастіше – це м’ясні або рибні продукти домашнього консервування, які були погано вимиті, недостатньо термічно оброблені, а також в’ялена, копчена, солена риба.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp