11°

На Рівненщині за добу троє осіб отруїлися чадним газом

Двоє дітей, дівчинка 2020 року народження та хлопчик 2023 року народження, були госпіталізовані до реанімаційної палати Вараської багатопрофільної лікарні. Ще одна жінка, 34-річна жителька села Мирогоща-1 Дубенського району, була госпіталізована до реанімаційної палати Дубенської міської лікарні.

Всі троє пацієнтів перебувають у стані середньої важкості.

Перший випадок отруєння стався ввечері 4 листопада у селі Полиці Вараського району. Діти були наодинці вдома, коли запалився котел. Вони втратили свідомість і були виявлені родичами.

Другий випадок стався в ніч на 5 листопада у селі Мирогоща-1 Дубенського району. Жінка спала вдома, коли її розбудили симптоми отруєння. Вона викликала швидку допомогу.

Чадний газ є безбарвним і без запаху, тому його неможливо виявити без спеціального обладнання. Отруєння чадним газом може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, у тому числі до смерті.

Щоб убезпечити себе від отруєння чадним газом, необхідно:

  • Регулярно перевіряти димоходи та вентиляційні системи.
  • Не залишати включеним котел або інше обладнання, що працює на газі, на ніч.
  • У разі появи симптомів отруєння чадним газом, таких як запаморочення, головний біль, нудота, блювота, негайно вийти на свіже повітря та викликати швидку допомогу.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp