21°

На Рівненщині запрацювала добровільна пожежна частина

В Олександрійській громаді відкрили добровільну пожежну частину.

Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль разом із генералом державної пожежної охорони Польщі та керівником добровольчих формувань в Західнопоморському воєводстві Мареком Ковальським, представниками ДСНС України і Рівненщини привітали команду добровольців. Вручили їм сертифікат на отримання пожежного одягу і автокрану.

В сусідній Польщі добровільний рух розвивається вже понад 100 років. В Україні лише почали його впроваджувати. Разом із тим, від початку адмінреформи в тергромадах Рівненської області вже створено 76 підрозділів пожежної охорони. З них 21 – добровільні команди. Лише у 2022 році в області почали діяльність 11 підрозділів добровільної пожежної охорони.

Тим часом добровільна пожежна команда в Олександрійській громаді буде обслуговувати 15 населених пунктів. Там проживає понад 10 000 мешканців. У новоствореній пожежній команді нестимуть службу шестеро місцевих жителів.

«Важливо, аби такі добровільні команди були в кожній громаді. Адже норматив прибуття рятувальників на ліквідацію пожеж – до 20 хвилин у сільській місцевості та 10 хвилин – у міській. А головною перевагою добровільних формувань є їх оперативність. Бо представники пожежної охорони – місцеві жителі», – прокоментував Віталій Коваль.

Добровольці — це перші помічники професійних пожежних, які реагують на надзвичайні ситуації, що виникають на території їх громади. Це небайдужі громадяни, які вирішили зробити свій внесок у безпеку громади.

«Переконаний, після закінчення війни до добровільних команд приєднаються і члени ДФТГ. Саме в таких формуваннях слово «волонтерство» має бути наріжним. Тим більше, що голови громад готові підтримувати добровільні команди. До прикладу, надавати пільги на вивезення сміття, на навчання дітей в школі та інші» – підсумував очільник області.

Таким чином, громади допомагатимуть створювати осередок добровільного волонтерського руху не лише на своїй території, а й в Рівненській області загалом.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp