17°

На Рівненщині жертви комуністичних репресій зможуть відновити свої права

Шість заяв жителів області розглянула комісія з реабілітації жертв комуністичних репресій при Рівненській ОДА. Її створили цього року задля відновлення прав громадян, що були засуджені радянським режимом.

«Від політичних репресій постраждали багато мешканців області. Точну цифру наразі неможливо підрахувати, адже чимало архівних документів досі не опрацьовані. Регіональна комісія прийматиме заявки на реабілітацію, здійснюватиме аналіз обставин і документів справи, подаватиме свої обґрунтовані висновки до Національної комісії з реабілітації, яка і буде приймати остаточне рішення», – зазначає голова комісії, кандидат історичних наук, керівник обласної організації краєзнавців Андрій Жив’юк.

За результатами засідання на адресу цієї установи направлять чотири заяви з усіх, що надійшли до обласної адміністрації. Здебільшого це звернення дітей батьків, потерпілих від репресій та направлених на спецпоселення. Дві із представлених на комісії справи повернули на доопрацювання заявникам для подальшого розгляду на наступному засіданні.

А вже Національна комісія остаточно присвоюватиме статус репресованого, який згідно з законодавством передбачає певні пільги.

Нагадаємо, питання створення та діяльності регіональної комісії регулюється Законом України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» і типовим положенням про регіональну комісію з реабілітації, затвердженим наказом Міністерства культури України №926 від 25.10.2018.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА