7°

На Рівненщині жінка пролежала мертва в будинку близько доби

9 листопада, близько 1 години ночі у селі Шубків, Рівненського району правоохоронці виявили у приміщенні літньої кухні труп жінки 1987 року народження. За попередньою інформацією правоохоронців, на тілі потерпілої ознак насильницької смерті не виявлено.

Як повідомляють жителі села, в будинку жінка проживала разом зі своїм співмешканцем, який неодноразово підіймав на неї руку.

Обоє зловживали спиртними напоями. З ними проживав і 11-річний син убитої, втім його напередодні соціальні служби забрали до інтернату. Сусіди розповідають, у жінки є родичі, з якими вона тривалий час не спілкується. Через це тіло з будинку не було кому забрати в морг.

Тому упродовж дня жителі Шубкова дзвонили в усі можливі інстанції, аби тіло жінки з будинку забрали. Проте ні Шубківська сільська рада, ні правоохоронці цього не робили. Ба більше, у поліції повідомили, що це не входить до їхніх обов`язків.

Питання єдиного порядку транспортування трупів до експертних установ в Рівненській області чітко не врегульоване та під час здійснення цієї роботи виникає ряд проблемних питань, особливо в сільській місцевості.

Загальні правові засади діяльності з поховання померлих, врегулювання відносин, які виникають після смерті (загибелі) особи, щодо проведення процедури поховання, а також встановлення гарантій належного ставлення до тіла (останків, праху) померлого та збереження місця поховання здійснюється на підставі Закону України «Про поховання та похоронну справу».

Згідно зі ст. 8 цього Закону – організація діяльності в галузі поховання померлих здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та їх виконавчими органами.

У той же час, у відповідності до Закону України «Про Національну поліцію» до повноважень поліції не входить доставлення трупів громадян до бюро судово-медичних експертиз (моргів).

Врешті, близько 16 години Шубківська сільська рада знайшла машину аби доправити тіло жінки в морг. Про це журналістів телеканалу Рівне 1 повідомили жителі села зателефонувавши на номер гарячої лінії. 

Причину та обставини смерті жінки встановлюють правоохоронці.

Джерело: Рівне 1