8°

На Рівненщині знову зафіксували сказ у домашньої тварини

У селі Олександрія Рівненського району зафіксовано випадок захворювання на сказ домашнього кота. Про це повідомили в ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Коту було 3 роки. Зі слів власниці стало відомо, що тварина пішла з дому, а коли повернулася, то у неї ознаки слинотечі з рота, закипівші очі. Кіт не хотів їсти. Власники утримували його ізольовано. Через декілька днів тварина загинула.

Спеціалістом ветеринарної медицини було направлено патматеріал до Рівненської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на сказ. Вірусологічним дослідженням патологічного матеріалу встановлено захворювання на сказ.

Контактних з хворим котом осіб було направлені до медичного закладу для визначення необхідності антирабічного лікування.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Рівненській РДА було оголошено неблагополучним село Олександрія щодо захворювання на сказ та введені карантинні обмеження, а також, визначено наступні межі загрозливої зони:

  • села Пухова, Нова Любомирка, Ремель, Боянівка, Забороль, Кустин, Сергіївка, Свяття, Волошки Олександрійської сільської ради;
  • мисливські угіддя ГО «Мисливсько- рибальський клуб «Зубр», ТОВ «Лісова долина плюс» та ТзОВ «МСК «Сокіл»

У цих зонах вживаються всі заходи по недопущенню поширення збудника інфекції.

До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території забороняється вивезення за межі собак, котів та диких тварин.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp