23°

На Рівненщині знищили понад 470 вибухонебезпечних предметів

Починаючи з 2022 року підрозділи ДСНС Рівненщини залучались до піротехнічних робіт півтори сотні разів. У результаті було знищено 473 одиниці вибухонебезпечних предметів. Про це та про правила мінної безпеки говорили під час брифінгу в Рівненській ОДА.

«Небезпечні предмети можна знайти в лісопосадках, полях та навіть житлових масивах. Особливо пильними необхідно бути мешканцям північних районів області, адже поблизу кордону створені спеціальні смуги мінних загороджень», – розповів інструктор-сапер ГУ ДСНС України у Рівненській області Тарас Степанов.

Найчастіше спеціалісти виявляють бойові снаряди, мінометні міни й ручні гранати. Проте досі можна натрапити на боєприпаси часів Другої та навіть Першої світової війни.

«Вибухотехніки Нацполіції та ДСНС Рівненщини також беруть участь в розмінуванні деокупованих територій. Наразі фахівці працюють на Херсонщині, а раніше розміновували Миколаївську, Харківську, Донецьку та Запорізьку області», – розповів начальник відділу вибухотехнічної служби ГУ Нацполіції в Рівненській області Валерій Крутой.

Тож вкотре нагадуємо: уникайте невідомих доріг та стежок, не торкайтеся будь-яких підозрілих предметів, не відвідуйте ліси, лісосмуги та поля поблизу районів бойових дій та північних і східних кордонів держави.

Про виявлену сумнівну знахідку одразу повідомляйте на лінію 101 або 102


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp