9°

На Рівненщині зріс розмір адміністративного збору за реєстрацію місця проживання

Відповідно до статті 6 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» з 1 січня 2024 року змінюється розмір адміністративного збору за реєстрацію місця проживання.

Про це повідомили у ЦНАПі Рівного.

Відтак, змінюється розмір адміністративного збору за реєстрацію місця проживання:

  • у разі звернення протягом встановленого законом терміну (до 30 календарних днів з дня зняття з реєстрації з попереднього місця проживання) у розмірі 45,42 грн.
  • у разі звернення з порушенням встановленого законом терміну (понад 30 календарних днів від дня зняття з реєстрації з попереднього місця проживання) у розмірі 75,70 грн.
  • у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації з попереднього місця проживання адміністративний збір сплачується лише за одну адміністративну послугу та зараховується до місцевого бюджету за новим місцем проживання.
  • за зняття із зареєстрованого місця проживання: у розмірі 45,42 грн.

Попередній розмір адміністративного збору за реєстрацію місця проживання становив 40,26 грн.

Варто зазначити, що з 1 січня 2024 року також змінюється розмір адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Розмір адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань розраховується від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому на перше січня календарного року.

З 1 січня 2024 року розмір адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань становить:

  • за проведення державної реєстрації юридичної особи: у розмірі 1,5 відсотка прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року;
  • за проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця: у розмірі 0,75 відсотка прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року;
  • за проведення державної реєстрації громадського формування: у розмірі 0,5 відсотка прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp