14°

На Рівненщині зросла кількість аптек

У Рівненській області триває робота над покращенням доступу до ліків для мешканців сіл. За 2023 рік в області з’явилося 9 нових ліцензованих аптек, що розширило доступ до медикаментів для жителів сіл Кідри, Вичівка, Більська Воля, Башарівка, Підгайці, Тучин, Жобрин, Стрільськ та Сварицевичі.

Наразі в 78 селах області діють ліцензовані аптечні заклади. Ще в 142 населених пунктах фельдшерсько-акушерські пункти та сільські амбулаторії мають угоди з аптеками, що дозволяє їм відпускати ліки.

За словами керівника Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області Сергія Лебедя, найближчим часом планується запровадити на Рівненщині проєкт “Мобільний аптечний пункт”. Ця ініціатива розпочнеться з сіл Зарічненської громади Вараського району.

Також триває робота над тим, щоб Укрпошта, яка 25 січня 2024 року отримала ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами в м. Києві, долучилася до процесу доставки ліків у віддалені населені пункти. Очікується, що до кінця року цю практику буде поширено на всю територію України.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp