6°

На Рівненщину повернули штрафи за торгівлю без РРО

На Рівненщині розповіли, до чого підготуватися підприємцям з 1 жовтня. Про зміни у використанні реєстраторів розрахункових операцій (РРО) йшлося під час брифінгу в Рівненській ОДА.

30 червня Верховна Рада прийняла закон, яким внесла зміни до Податкового кодексу та інших законів України. Відтак повернулася відповідальність за порушення касової дисципліни для деяких груп підприємців. Для тих, хто займається реалізацією підакцизних товарів чи обміном валют, а також у сфері грального бізнесу відповідальність як була, так і залишається.

Так, з 1 жовтня повертається відповідальність для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування ІІ-ІV груп, або ті, хто перебуває на загальній системі. Вони всі повинні зареєструвати РРО чи ПРРО (програмний реєстратор розрахункових операцій).

Використання РРО/ПРРО наразі є обов’язковим для :

  • ФОП ІІ-ІV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу;
  • ФОП на загальній системі оподаткування.

Виняток, тобто можуть не використовувати РРО:

  • ФОП І групи;
  • ФОП, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking;
  • ФОП ІІ-ІV груп, які обрали спрощену систему оподаткування та здійснюють торгівлю у селах за таких умов: – річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує 1 млн грн; – торгівля здійснюється не в одному торговельному об’єкті з підакцизними товарами; – суб’єкт господарювання не здійснює дистанційну торгівлю товарами; – органом місцевого самоврядування не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.

Проте у такому випадку при здійсненні розрахункових операцій слід застосовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.

Отже, більшість суб’єктів малого та середнього бізнесу зобов’язані використовувати РРО. І за порушення вони наражатимуть себе на штрафні санкції. А саме – 100% за перше порушення та 150% за кожне наступне для суб’єктів господарювання, які:- реалізують підакцизний товар; – здійснюють реалізацію на спрощеній системі оподаткування складної побутової техніки (та, що потребує гарантійного обслуговування), ювелірних виробів, лікарських засобів;- платники ПДВ.

Для решти з 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення воєнного стану, діють знижені розміри штрафів: 25% за перше порушення й 50% за кожне наступне. «До 1 жовтня є шанс проведення тестового режиму. Це дає можливість виявити складності при використанні. У цей період часу штрафні санкції не будуть застосовуватися.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp