3°

На Рівненщину приїжджають біженці з унікальними професіями

Лікарі, будівельники, верстатники, і навіть машиніст тепловоза. Переселенці із цими та іншими професіями приїжджають на Рівненщину. Це хороші спеціалісти, люди з золотими руками, які інтегруються в життя області і знаходять тут роботу.

Як повідомляє Рівненська ОВА, загалом на сьогодні на Рівненщині проживає 34 878 переселенці. Механізм роботи з ними на сьогодні вже відпрацьовано досконало. Тож в області мають детальну інформацію, хто звідки приїхав і за якою спеціальністю працював.

“Фактично, вимушені переселенці після реєстрації декілька днів мають для того, щоб оговтатися. Тим часом, на 4-7 день у людей виникає потреба чимось себе зайняти. Багато хто приєднується до волонтерів. Чимало чоловіків йдуть у військкомат. Розуміючи, що сім’я в безпеці, вони хочуть захищати свої домівки”, – прокоментував начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Тим часом серед внутрішньо переміщених осіб є висококласні спеціалісти. Так, майже 30 лікарів-переселенців уже сьогодні працюють у медзакладах Рівненщини.

“Також серед переселенців є представники унікальних професій. Наприклад, машиніст тепловоза. для Рівненщини це дефіцитна спеціальність. Насправді важливо, щоб такі професіонали включались у роботу і Рівненщина допомагала їм адаптуватись”, – підсумував Віталій Коваль.

Джерело: Рівне 1