15°

Суспільне

На Рівненській АЕС дорікнули меру щодо карантину. Посадовець бачить “неприязнь”

Джерело: Суспільне

Представники Рівненської АЕС поскаржились на міську владу Вараша через буцімто недотримання карантинних вимог у місті. Про це стало відомо 24 червня під час традиційного онлайн-брифінгу в ОДА. Мер міста-супутника “атомки” всі звинувачення відкидає і пов’язує це з особистою неприязню директора РАЕС.

Зі скаргою до обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) звернулось керівництво РАЕС. Про це повідомив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, відповідаючи на запитання журналістів про нібито бездіяльність блокпостів у місті Вараш.

Мав особисту розмову з мером Вараша, наголошуючи на відповідальності керівництва міста про ті заходи, які повинні вони виконувати, а також – контроль за роботою двох пропускних пунктів, які там знаходяться. А вони повинні діяти, тому що, наголошую, об’єкт в Вараші – стратегічний, – повідомив Сергій Подолін.

Звернення керівництва РАЕС переадресували меру, уточнив посадовець.

Міський голова Вараша Сергій Анощенко Суспільному розповів, що контроль є – ринки, магазини міста перевіряють рейдові групи. Роботу одного з блокпостів раніше дійсно згорнули через нестачу поліцейських, але тепер – знову відновили.

Тут просто особистий конфлікт, який чомусь переводять на рівень виконання державних команд, заходів по карантину. Ми виконуємо їх. Сама атомна – найбільший порушник постанови Кабміну про карантин, – сказав Сергій Анощенко.

Мер каже, що попри обмеження, на АЕС працює дві їдальні. А керівництво буцімто “атомки” не зверталось також до міської комісії ТЕБ та НС, щоб погодити маршрути перевезень працівників.

Начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Рівненської АЕС Петро Кратік коментує: звернення в ОДА писали 16 червня, коли хворих в місті побільшало.

Це в нього (йдеться про мера Вараша,-ред.) особистий конфлікт, в нас конфлікту з владою немає. Основна ціль звернення – вплинути на міську владу щодо посилення карантинних заходів в місті і, в першу чергу – контроль над виконанням того, що вже прийнято. Прийнято багато і правильного, але воно, на жаль, не контролюється, – сказав Петро Кратік.

Повідомлення про ймовірні порушення у їдальнях та під час перевезення працівників на атомній станції заперечують. Працівники, у яких підтвердили коронавірус, захворіли через відвідування сусідніх сіл та участь в релігійних заходах, – уточнив Петро Кратік.

Станом на вечір 24 червня у Вараші офіційно підтверджено 107 випадків коронавірусу.

Хочеш отримувати актуальні новини Рівненщини? Підписуйся на нашу спільноту у Viber