12°

На Рівненську АЕС буде встановлене новітнє чеське обладнання

Для двох енергоблоків Рівненської АЕС у чеської фірми закупили обладнання, яке повинне підвищити безпечність роботи станції. Систему привезуть та встановлять у січні 2022 року, – повідомили на сайті Рівненської АЕС. Встановлення устаткування – планове, його вартість не вказують.

Йдеться про обладнання систем віброконтролю та діагностики головних циркуляційних насосів, які ганяють воду по контуру, аби та нагрівалась від виділеного від ядерної реакції тепла та перетворювалась у пар.

Встановлять устаткування у рамках комплексної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС, – повідомив Суспільному представник управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Олексій Кривошеєв.

“Ці системи використовують для спостереження за головними циркуляційними насосами з допомогою комплексного аналізу. Такі вже встановлені на енергоблоках №3 та №4. Система віброконтролю та діагностики головних циркуляційних насосів діагностує дефекти на ранній стадії їх появи”, – зазначив Олексій Кривошеєв.

Він уточнив, що устаткування придбали коштом НАЕК “Енергоатом”, Рівненська АЕС є його відокремленим підрозділом. Купували у чеської фірми “PROFESS, spol. s r.o.”, доставлять обладнання у січні 2022 року.

“Такі роботи не планують за короткий проміжок часу, а по роках. За цим слідкують спеціалісти міжнародної структури. Заради безпеки роботи атомної станції, заміна обладнання чи ремонти відбувається до того, як ресурс досягне критичної межі”, – сказав Олексій Кривошеєв.