На Рокитнівщині гості весілля отруїлись через сальмонельоз – висновок експертиз | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
12-09-2018  13:33
На Рокитнівщині гості весілля отруїлись через сальмонельоз – висновок експертиз

Нагадаємо, з 4 по 6 вересня до лікарів з болями в животі та температурою до 40°С в інфекційне відділення Рокитнівської центральної міської лікарні потрапило 8 хворих, з них – троє дітей.  Усі вони були гостями одного весілля.

Як сьогодні повідомили у Рівненському обласному лабораторному центрі, при проведенні епідрозслідування спалаху гострої кишкової інфекції у с. Більськ, Рокитнівського району було встановлено, що етіологічним чинником виникнення спалаху стала сальмонела ентерітідіс. Збудник був виділений від хворих, а також з посуду, який використовувався для подачі страв та кондитерських виробів (тарілка та два підноси).
Обставини, що сприяли виникненню спалаху – порушення термінів та температурного режиму при зберіганні сировини та готових страв, недотримання товарного сусідства, залучення до приготування страв осіб без обстеження на кишкові інфекції, недотримання правил особистої гігієни. Основна причина спалаху – недотримання санітарно-гігієнічних вимог при зберіганні харчових продуктів та приготуванні страв.
Проведення розслідування було ускладнено відсутністю залишків готових страв після весілля та відмовою від обстеження осіб причетних до їх приготування.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
12C°
4м/с