19°

На росії вже значні проблеми з поповненням високоточних боєприпасів – Пентагон

Санкції проти Росії починають завдавати шкоди її оборонно-промисловій базі, зокрема, російській армії важко поповнювати запас високоточних керованих боєприпасів. 

“Ми бачили, що вони використали вже багато високоточної зброї. Вони продовжують бити по Маріуполю купою тупих (некерованих) бомб. Отже, у них виникають проблеми з поповненням високоточних боєприпасів.

Ми вважаємо, що санкції та експортний контроль, особливо коли йдеться про електронні компоненти, вплинули на можливості російської оборонно-промислової бази та їхню здатність поповнювати запаси”. 

За словами американського чиновника зі сфери оборони, за останню добу до України надійшло 13 поставок зброї з семи країн. 

Також він поінформував, що президент США Джо Байден попросив ще 5 мільярдів доларів на військову підтримку України.

“Ми хотіли б погодити це до третього тижня травня, щоб мати змогу продовжувати підтримку безперервно”, – сказав представник Міноборони США.

За його словами, в Україну вже доставили 85 гаубиць із 90 обіцяних, а також 110 тисяч снарядів до них. Українські військові проходять навчання з користування новою зброєю. Тим часом російські військові, за словами американського чиновника, не дуже просунулися в Україні за останні 24 години. 

Він також сказав, що в Пентагоні не бачать ознак того, що Росія може мобілізувати більше сил.