8°

На українців чекає затримка з виплатами зарплат та пенсій у 2024 році?

Перший віцепрем’єр-міністр України Юлія Свириденко заявила, що без фінансової допомоги Заходу в 2024 році в Україні може статися затримка з виплатою зарплат та пенсій для майже 12 млн осіб.

За словами Свириденко, Україні знадобиться 37 млрд доларів зовнішньої підтримки, щоб покрити дефіцит бюджету. Ці кошти необхідні для виплати зарплат, пенсій, соціальних виплат та фінансування військових витрат.

Свириденко сподівається, що ЄС схвалить допомогу Україні в лютому та надасть кошти до кінця березня. Вона також закликала новий уряд Польщі припинити блокування українських прикордонних переходів, яке завдало збитків українському експорту та імпорту.

Україна намагається змінити пріоритети видатків, щоб заощадити кошти. Зокрема, Кабмін збільшив податок на прибутки банків і податки на доходи фізичних осіб з військових тепер йтимуть до центрального бюджету.

Однак Свириденко наголошує, що цього не достатньо, щоб повністю покрити дефіцит бюджету. Вона закликає Захід надати Україні необхідну допомогу, щоб уникнути соціальних потрясінь.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp